האם שימוש בצמחיה מלאכותית יכול להעלות את ערך הדירה?

צמחיה מלאכותית לדירה

שימוש דקורטיבי בצמחיה לטיפוח הבית, המשרד, סביבת המגורים, העסקים, או סביבת-האירוח מוסיף המון אווירה ואסתטיקה. וכך גם השימוש בצמחיה מלאכותית. היום יש כל- כך הרבה סוגים של מוצרי צמחיה לא-טבעית, שניתן להתאים מהם כמעט לכל מקום שעולה על הדעת. כמעט בכל מקום שתבקרו בו תפגשו בצמחיה מעוצבת, מטופחת שתורמת לאווירה, עם קצת טאץ' ירוק וצבעוני. נגמרו הימים בהם היינו נכנסים, למשל, למרפאת שיניים ומוצאים שם רק גיליונות ישנים של 'לאישה' וכיסא 'חיוור' סתמי. היום כל מרפאה ברמה, שמכבדת את עצמה תהיה מעוצבת יפה עם פרחים/צמחיה, עם תאורה נעימה, עם ריהוט אסתטי. בכל לובי של בניין מטופח נמצא היום פינות-ישיבה נעימות, צמחיה טבעית או צמחיה מלאכותית, עציצים, פרחים – אלמנטים אלה תורמים לתחושת ה-Welcome  בכל מקום שבו הם משולבים. גם בעולם הנדל"ן השימוש בצמחיה מקבל חשיבות דומיננטית, במיוחד בעיצוב דירה לקראת מכירה, ובוודאי בפרויקטים חדשים שבהם יש 'דירה לדוגמא'. אין ספק שיותר קל למכור דירה מטופחת ומושקעת, שיש בה גם צמחיה מלאכותית (או טבעית) ושהכניסה אליה מרשימה ואסתטית. ברור שזה ישפיע באופן חיובי על הקונה הפוטנציאלי.

 

מה מציעה הקטגוריה של צמחיה מלאכותית?

ניתן למצוא היום בחנויות עיצוב, בחנויות כלי-בית, בחנויות ייעודיות של צמחיה מלאכותית, וגם בחנויות באינטרנט כמובן, מגוון רחב של צמחים מלאכותיים, שמרוב שהם יפים קשה לזהות שהם לא-טבעיים. להבדיל מטיפול בצמחיה טבעית, היתרון שלהם הוא בעמידות, בהיעדר צורך להשקות אותם, באפשרות לנקות אותם אחת לכמה ימים/שבועות מבלי 'להשתעבד' לתחזוקה השוטפת שלהם. צמחיה מלאכותית לא צריך להחליף בכל שבוע, כי 'חיי המדף' שלה מאוד ארוכים, ויחד עם זה כמובן שמי שרוצה יכול להחליף אותה כל כמה ימים אם בא לו לגוון ולשנות אווירה. כך שהיתרונות הם לשני הכיוונים. מגוון המוצרים בקטגוריה מאוד עשיר ומוצעים בו בין היתר: עצים ננסיים, עצים גדולים, פרחים ממאות סוגים וצבעים, שיחים ירוקים עם 'נפח' גדול, צמחיה 'מטפסת' וצמחיה 'נשפכת', צמחים לאגרטלים ולעציצים, וצמחים לשטחים ענקיים, ועוד.

מתאים מאוד גם לדירות-גן ולדירות-פנטהאוז

גם דירות-גן מעוצבות ברמה גבוהה יכולות להתבסס על מוצרים מהקטגוריה, אפשר להקים גינה לתפארת על טהרת צמחיה מלאכותית. אם יש לכם דירת-גן למכירה ולא הספקתם לטפח את הגינה והכל שם יבש ולא סימפטי, תשקיעו קצת בכמה צמחים ופרחים מלאכותיים, תהפכו אותה לגן-פורח, ותראו שהלקוחות הפוטנציאליים יתלהבו הרבה יותר. אין ספק שה'מומנטום' הירוק חשוב. בוודאי כשמדובר בדירת-גן. גם אם יש לכם את הפנטהאווס הכי יפה בעיר עם נוף-חלומות לים או למגדלים של תל-אביב, אם המרפסת שלו ריקה ועירומה, זה פחות ילהיב את הקונה הפוטנציאלי. תקנו כמה 'אלמנטים' יפים: פרחים ,צמחיה עשירה מתאימה למרפסות-פנטהאווס שתפרח גם בתנאי הגובה והחום-קור העונתיים. תנו קצת 'בוסט' של ירוק ופריחה, ותראו שגם לכם זה יעשה טוב על הנשמה.

אולמות אירועים ובתי-מלון, למשל, משתמשים המון בצמחיה מלאכותית לעיצוב החללים שלהם, גם לחללים הפתוחים וגם לחללים הסגורים: ללובאים, לסלוני ה'טרקלין', לעמדות הכניסה והקבלה, למתקני הספא, לסוויטות, לגנים החיצוניים, וכו'. הבחירה הזו חוסכת להם אלפי שקלים: חוסכת תחזוקת גנן קבוע במשכורת מלאה, חוסכת בלאי-יומי/שבועי של פרחים, שההחלפה שלהם מאוד יקרה במקרים של זרי פרחים-טבעיים, חוסכת טיפול כמו דישון ו'זיבול' ומאפשרת לכל חללי האירוח להיראות תמיד טיפ-טופ, בצמחיה רב-שנתית שלא תלויה בחום או בקור, בקיץ או חורף. וחוץ מזה, אף אורח לא יפתח אלרגיות בגלל צמחיה לא-טבעית, אז חסכנו כאן גם 'אפצ'י', גירודים ותסמיני-אלרגיה מיותרים, שיכולים להיגרם רק מצמחיה טבעית.

'דבר אליי בפרחים, אהובי'…

הנה כמה דוגמאות למוצרים בקטגוריית צמחיה מלאכותית, שיכולים להתאים לבית ולמשרד, לכל סוגי הדירות ולכל סוגי מזג-האוויר, מערד וירוחם ועפולה, ועד לנדל"ן הכי יוקרתי בתל אביב ובירושלים, בסביון ובקיסריה: צמחיה במערכות הידרו, אנטוריום, צמחים 'מטפסים', שיח צמחיה 'נשפך', גפנים תלויים, שיחי 'קוקטייל' המשלבים יחד כמה סוגי צמחים, גדר עלים יפהפייה, שיחי קיסוס, מגוון צמחים צבעוניים עשויים פוליאסטר, צמחים ממשי, גפן עשויה ורדים, עץ דקל 'אריקה', עץ פיקוס, עץ זית, עץ בננה, עץ ברוש, ועוד רבים וטובים. לסיכום, גם אם לא סיימתם תואר ראשון באדריכלות-נוף או בבוטניקה, מומלץ להתעניין קצת בתחום, ודווקא כן לנסות את זה בבית.