תרומתה של צמחיה מלאכותית ליצירת חלל עבודה מפרה

צמחיה מלאכותית בחלל העבודה

סביבה ירוקה נעימה לכל אחד. הצבעוניות ותחושת הטבע מכניסים לכל חלל תחושת ביתיות ומרככים עיצובים קרים ונוקשים המאפיינים בעיקר חללי עבודה. הוספת צמחיה לפינות השונות במשרד או בחללי העבודה יעוררו עניין וימשכו את העין.

צמחיה מלאכותית במשרד

אפשר לפזר בפינות המשרד עציצים עם עצים גדולים, ניתן להניח על שולחנות או מדפים אגרטלים עם צמחיה מלבלבת בשילוב פרחים עדינים שיכניסו צבע וגוון למשרדים.

ניתן להרכיב במשרד קירות ירוקים. זוהי אפשרות חדשנית להקמת גינה תלויה באופן אנכי על אחד מהקירות הגדולים בכניסה למשרדים או בחללים גדולים, באופן שאינו תופס שטח במרחב.

ניתן להציב באופן דקורטיבי צמחיה שתיצור הפרדה בין עמדות עבודה שונות, מתאים לחללים צפופים או לחללים בהם מקבלים קהל. ההפרדה יוצרת פרטיות ואינטימיות.

קיימות אינספור אפשרויות עיצוב כשמדובר בצמחיה מלאכותית. השיקול להשתמש בצמחיה הינו שיקול עיצובי והמעצב לא נדרש לבחור צמחיה על לפי מידת האור והצל שקיים בחלל או לפי האקלים המתאים. כל סוג של צמח בכל מגוון הסוגים יכול להתאים להצבה במשרד.

התרומה של צמחיה מלאכותית במשרד ובחללי העבודה

צמחיה מלאכותית עשויה לתרום רבות ליצירת חלל עבודה מפרה וליצירת מקום שטוב לשהות בו ולעבוד בו. בשורות הבאות נמנה את היתרונות של עיצוב חללי עבודה בשילוב צמחיה מלאכותית:

הוספת יופי וחן לסביבת העבודה

עיצוב המשרד בשילוב עם צמחיה מלאכותית יהפוך את סביבת העבודה לנעימה למראה עבור העובדים והלקוחות אשר מגיעים לפגישות עבודה. תנאי עבודה נוחים בסביבה מזמינה וחמימה תהפוך את חללי העבודה למקום שהוא כמו בית עבור העובדים והמנהלים ועשויה להועיל בבניית אווירה רגועה ושלוה שתהווה כר לשיתוף פעולה ועבודת צוות. כלפי חוץ, העסק ייראה אלגנטי ומטופח וירשים את הלקוחות המבקרים בין כתליו.

הגברת תפוקה

מחקרים מראים ששהייה ליד צמחיה מורידה את רמות המתח והחרדה, זו הסיבה שרובנו נרגעים בטבע. ביסוס סביבה ירוקה משולבת בחללי העבודה ישפיע על העובדים לטובה. עובדים רגועים עם רמות מתח נמוכות יהיו מרוכזים יותר, נכונים למשימות ובכך עשויים לגרום להגברת התפוקה הכוללת.

יצירת פרטיות בחללי עבודה גדולים

בחללי עבודה במרחבים פתוחים נעלמת הפרטיות ועלולה להתקיים תחושת אי נוחות בקרב העובדים. צמחיה מלאכותית במשרד יכולה לשמש להסתרת פינות ישיבה, חלוקת החלל לחללים קטנים יותר תוך יצירת רושם של פרטיות והסתרה מעיני כל.  לדוגמא, על ידי הצבת קיר ירוק אפשר לצמצם בעיות אקוסטיקה ולהשתמש בו כאמצעי בידוד לחללים שונים.

חסכון  כלכלי במשאבים

הוספת צמחיה מלאכותית במשרד תורמת לחסכון במשאבים של זמן וכסף. צמחיה מלאכותית אינה דורשת תחזוקה מיוחדת, מלבד ניקיון ושטיפה מדי תקופה. אין צורך בהשקיה, אין צורך בעבודות גיזום, שתילה, השקיה והחלפת אדמה. הצמחים אינם נובלים ולא יוצרים פסולת. לעניין גם משמעות כספית. אין צורך לשלם לגנן שיטפל בצמחיה, אין צורך בתשלום עלויות השקיה, או ניקיון מוגבר.

תרומה בריאותית

צמחיה טבעית נושאת לעיתים גורמי אלרגיה. מבין עובדי המשרד עשויים להיות כאלה אשר רגישים לצמחים מסוימים או לפריחה טבעית. צמחיה מלאכותית לא נושאת כלל חומרים שעשויים לגרום לאלרגיה לכן, הצבתה במרחב העבודה לא תזיק לבריאותם של העובדים.

היבט בריאותי נוסף הוא היעדר מוחלט של חרקים ומזיקים בצמחיה. צמחים מלאכותיים לא מושכים חרקים ומזיקים אחרים, אשר עלולים להיות מפגע של ממש בחלל כולו.

 

לסיכום, צמחיה מלאכותית היא פתרון אידיאלי למשרדים וחללי עבודה. התרומה שהם מעניקים היא רחבה ומתייחסת אל רווחת העובדים, נוחיות הלקוחות וחסכון כלכלי. כל היתרונות יחד מיטיבים עם ניהול המשרד עבור המנהלים והבעלים.