5 יתרונות של צמחיה מלאכותית שאי אפשר להתעלם מהם

יתרונות של צמחיה מלאכותית

מעצבי פנים רבים משלבים צמחיה ופרחים במטרה ליצור סביבה רגועה ונעימה לעין. צמחייה יוצרת תחושת חמימות וביתיות, קרבה לטבע והעשרת המראה הכולל של החלל. הוספת צמחיה כאלמנט עיצובי מתאימה היטב לכל סגנון עיצוב, כפרי או מודרני. בעבר נהגנו לחשוב שאם רוצים להוסיף צמחיה, היא חייבת להיות טבעית, אך כיום יש מגמה הולכת וגוברת של שימוש בצמחיה שאינה טבעית.

שילוב צמחיה מלאכותית הופך להיות נפוץ מאד בעיצוב חללים בבית ובמשרד. בחירה נכונה של צמחים ופרחים מלאכותיים באיכות טובה בצבע ובמינון הנכון יכולים להיות תוספת מרהיבה ואופנתית מבלי להשקיע זמן ומשאבים בטיפול שוטף. תוספת אשר תיתן מראה רענן לפינה המעוצבת בכל עת.

 

יתרונות לשימוש בצמחיה מלאכותית בבית ובמשרד

תחזוקה מינימלית

צמחים או פרחים לא טבעיים, כמעט ואין צורך לתחזק. אין צורך בטיפול ודישון של מצע האדמה בו היא צומחת, אין צורך בהשקיה ובהובלת המים אליה, אין נשירת עלים או נבילת פרחים, לכן לא נוצר לכלוך ואין צורך בהחלפת הצמח הנבול. מציבים את הצמחייה במקום ונהנים לאורך זמן ממראה נקי ורענן.

אין צורך בידע מוקדם ובניסיון כדי לטפל בצמחיה שאינה טבעית. כל מה שצריך הוא שטיפה וניקיון של הצמחייה מאבק והיא חוזרת להיראות חדשה ורעננה. התחזוקה המינימלית מביאה לחסכון במשאבים ובמאמצים במיוחד כאשר מדובר בפיזור צמחיה על פני שטחים נרחבים, לדוגמא בבנייני משרדים ובלובי שלהם.

חסכון בעלויות

כאשר בוחרים להציב צמחיה שאינה טבעית בחללי הבית, המשרד או אף מחוץ לבית, אנו חוסכים בעלויות. ראשית עלויות הצמחים עצמם אינן גבוהות ואם מתחשבים בעובדה שהם מחזיקים מעמד לאורך זמן זו הוצאה משתלמת הנפרשת על פני מספר שנים.

קיים גם חסכון בעלויות התחזוקה השוטפות. כל פעולות התחזוקה הקשורות בצמחיה טבעית כרוכים בעלויות כספיות. לעומת זאת בצמחיה שאינה טבעית אין צורך לטפל וגם אין עלויות שוטפות אשר משולמות עבור גינון, השקיה, חומרי דישון, טיפול בצמחים חולים, תחלופת הצמחים ועוד. חסכון בעלויות מהווה החזר על ההשקעה הראשונית ברכישת הצמחייה.

השפעה בריאותית חיובית

אם מתייחסים להשפעות בריאותיות של עיצוב בצמחיה מלאכותית צריך להתייחס למספר היבטים:

  • אין גורמי אלרגיה. אנשים רבים סובלים מאלרגיות עונתיות או אלרגיות לפריחה של צמחים מסוימים. כאשר מציבים צמחיה לא טבעית שאינה נושאת גורמי אלרגיה, היא מהווה יתרון עבור אלה הסובלים מאלרגיות. זהו יתרון עבור משרדים ומקומות עבודה לשמירה על רווחת העובדים.
  • ללא נזק של חרקים ומזיקים. צמחיה טבעית ואדמה הם מוקד משיכה לחרקים ומזיקים אשר עלולים לגרום לה נזק והיא תאבד את המראה הרענן שלה. סיבה נוספת היא חוסר הנעימות בחרקים טורדניים הסובבים בחלל. אם בוחרים בצמחיה מלאכותית אין צורך להתמודד עם זה.
  • שיפור בתחושה הכללית של האדם. הקרבה לצמחיה, גם אם היא אינה טבעית משפרת את מצב הרוח, מעלה את רמת הריכוז ומשפרת את התפוקה. יתרון חשוב כאשר מדובר על משרד או בית עסק.

אפשרויות עיצוב

מגוון הפרחים והצמחים שאינם טבעיים הוא עצום. אפשר לבחור כל סוג, צבע, או גודל שיתאימו לחלל שתרצו לעצב. אין שיקולים של כמות אור או צל ואין צורך להתחשב בטמפרטורה של החדר כדי לבחור את הצמח הנכון. אפשר להציב בכל מקום שעולה על דעתכם, כיד הדמיון הטובה.

למעצב יש חופש לבחור ולשלב את הצמחייה בכל סגנון עיצוב שיבחר בהתאם לטעם האישי בלבד, ללא שיקולי תחזוקה, אקלים ותאורה ומבלי להתפשר על האסתטיקה. עיצוב בצמחים מלאכותיים מאפשר גמישות בעיצוב, הם אינם מוגבלים למקום אחד בבית אלא ניתן להעביר ממקום למקום רק משיקולי נראות והתאמה לעיצוב.

איכות ועמידות

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת ייצור צמחים מלאכותיים באיכות גבוהה אשר לא רק נראים טבעיים אלא גם טבעיים במגע ולעיתים קשה להבחין בין מלאכותי לטבעי. החומרים המשמשים לייצור הצמחים המלאכותיים עמידים לאורך זמן ותורמים לשימוש ארוך טווח מבלי לדאוג לנזקים של מים או בלאי.

פרחים וצמחים מלאכותיים מבטיחים מראה רענן לאורך זמן. הם עשויים להחזיק מעמד מספר שנים. אפשר ליהנות ממראה רענן ומלבלב של הפרחים או העצים בכל עונות השנה. צמחיה שאינה טבעית תישאר באותו מצב גם אם תיסעו לחופשה וביתכם יהיה סגור וחשוך.

טיפים לתחזוקת צמחיה מלאכותית

  • דרוש ניגוב אבק או שטיפת הצמחייה לפחות פעם בחודש.
  • כדאי להימנע מלהציב את הצמחים בשמש. יש צמחים מלאכותיים המבטיחים עמידות בשמש, אך שמש חזקה מדי עלולה לגרום לשינוי בצבעים.
  • לא מומלץ להציב צמחיה מלאכותית ליד צמחיה טבעית או במגע עם אדמה. הסיבה היא שחומרים הטבעיים מושכים חרקים.

לסיכום, צמחים מלאכותיים הם הדבר הבא בעיצוב חללים בבית ובמשרד. היופי והרעננות יחד עם האווירה, החסכון והנוחות מהווים יתרונות חשובים שאי אפשר להתעלם מהם ומהווים שיקול משמעותי בהשוואה לצמחיה הטבעית.