גינה מלאכותית – יש דבר כזה?

גינה צמחיה מלאכותית

המילה 'גינה' ישר מעלה אסוציאציה של טבע, אז איך זה שגינה יכולה להסתדר עם המושג 'מלאכותי'?!  מסתבר שהם מסתדרים מצוין. התחום של עיצוב גינות נוי, פרטיות וציבוריות הפך בשנים האחרונות לתחום משגש ופורח, מגוון האפשרויות בו עשיר מאוד, ובתוכו גם פתרונות מרהיבים לנישה של צמחיה מלאכותית. הקטגוריה של צמחים שאינם טבעיים נותנת מענה רב-שנתי בלתי מוגבל לקיום גינה לתפארת, ופותרת אתכם מהתעסקות בבעיות של תחזוקת גינה, של מימון גנן קבוע, ושל בזבוז זמן ואנרגיות. גינה שמבוססת על טהרת צמחיה מלאכותית תישאר פורחת לתפארת, אפילו בתנאי האקלים הישראלי של יולי אוגוסט. היא תשמור על יופייה לאורך כל השנה.

גינה מלאכותית תיראה כמו גינה טבעית?

השאלה האם גינה מלאכותית תיראה מטופחת כמו גינה עם צמחים אמיתיים היא שאלה שעולה כמעט תמיד, כששוקלים הקמת גינה המבוססת על צמחיה מלאכותית. אז התשובה לזה, תתפלאו, היא 'כן' אחד גדול, אפילו ענק. יש היום פתרונות עיצוב מלאכותיים לגינה שאפילו אי אפשר לזהות שהם מלאכותיים. טכנולוגיה מתקדמת מאפשרת ייצור של פרחים, צמחים, ואפילו עצים מלאכותיים שלא תוכלו לזהות שהם לא טבעיים מרוב שהם יפים. לא פעם זה מדליק לראות איך מישהו מתכופף-מתקרב להריח פרח, שהוא בעצם פרח מלאכותי.

 

לאיזה חללים מתאימה צמחיה מלאכותית? 

אלפי משרדים, בתי-מלון, לובאים של בנייני דירות יוקרתיים, גינות מפוארות של בתים פרטיים, דירות פרטיות, ועוד – ברובם היום משלבים גינות-נוי. בהרבה מהם הגינה היא בעצם על טהרת צמחיה מלאכותית. בהרבה מהם לא תצליחו לנחש אפילו שהצמחייה איננה טבעית. כך שהפתרון הזה מתאים בעצם להמון סוגי חללים, בכל גודל ומכל סוג שימוש: מגורים, מסחרי, ציבורי ופרטי. הגמישות היא אחד מיתרונותיו המובהקים של התחום. 

 

פתרון יצירתי לגינה באקלים הישראלי

תחשבו על היתרונות של גינה מלאכותית: לא תצטרכו להשקות אותה כל יומיים,לא תצרכו לנקות אותה כל שלושה ימים, לא תצטרכו 'לנכש' ממנה עשבים שוטים (כי הם פשוט לא יצמחו שם) תחסכו לעצמכם עלויות של גנן קבוע, תחסכו לעצמכם זמן יקר לטיפול בערוגות, לא תצטרכו להוציא כסף על דשנים יקרים ועל השקיה מרובה, הצמחים שלכם לא יהיו תלויים במזג האוויר, ביובש בקיץ, בקור בחורף, בהתחממות כדור הארץ, ולא משנה אם דונלד טראמפ צודק בעניין או מדבר שטויות. אפילו חום יולי אוגוסט של שלמה ארצי לא יפריע.

 

פטור מטיפול ב'מזיקים'

גינה עם צמחיה מלאכותית לא צריכה טיפול מונע מפני מזיקים וחרקים למיניהם, כי הם פשוט לא גרים בתוך צמחים מפלסטיק או משי. או כל חומר שאיננו צומח אמיתי.

 

פטור מאלרגיות למיניהן

גינה של צמחים שאינם טבעיים תפטור אתכם מכל אלרגיה אפשרית. כך, לא תתעטשו בגללה, לא תפתחו 'תפרחת', הילדים יוכלו לרוץ שם חופשי, המשפחה לא תהיה חשופה לתופעות לוואי של צמיחה-עונתית כזו או אחרת. (בקיצור: כל האנטי-היסטמינים לפח!)

"אנטי אייג'ינג" גם לגינה

מי אמר שהגינה שלכם לא יכולה להיראות בת 20 לנצח?! גינה שמבוססת על צמחיה מלאכותית היא בעלת איתנות גבוהה וחיי-המדף שלה ארוכים מאוד. תחשבו על אישה מטופחת כל ימות השנה, היא תיראה טוב תמיד. כך גם הגינה המלאכותית שלכם, מעצם העובדה שהיא עשויה מחומרים עמידים לאורך זמן, מובטח שהיא תיראה יפה לתקופה ארוכה מאוד. לא 'חיי-נצח' אמנם, אבל חיים ארוכים בסבבה.

 

לסיכום, תלמדו מהנסיך הקטן

הנסיך הקטן חתום על השושנה הכי יפה בעולם, השושנה הנצחית, החברה האישית, הכי אמיתית, הפורחת לעד. ואל תשכחו שהיא מלאכותית: עשויה ממילים קסומות בתוך ספר נפלא ונצחי. שתפרחו ותצמחו לעד,כמוה.